دکتر پدرام معینی

پزشک هومیوپاتی


مشاوره درمانی

وضعيت هوميوپاتي در جهان

1995 Dana Ulman MPH
از ??? سال قبل که هوميوپاتي متولد شد ، بسياري ازمردم سطوح بالاي اجتماعي در اروپا از افراد خانواده هاي سلطنتي گرفته تا نخبگان تحصيلکرده و هنرمندان مشهور همواره پشتيبان هوميوپاتي بوده اند.جاي تعجب نيست که يکي از گرانترين نقاشي هايي که تا به حال فروخته شده است تصوير يک پزشک هوميوپات (Dr Gachet ) است که توسط بيمار و دوست وي ، ونسان ون گوگ نقاشي شده است .

به نظر مي رسد که اگر چه هوميوپاتها از داروهاي بسيار کم ( دوز دارو) و بسيار ارزان قيمت براي درمان استفاده مي کنند اما مردم حاضر هستند براي تصوير هوميوپاتها قيمت زيادي را بپردازند!!!. در اين مورد نقاشي دکتر گچت به قيمت 8?.5$ Million دلار فروخته شده است. هوميوپاتي اينک با سرعتي زياد در سراسر جهان در حال گسترش مي باشد

گسترش هوميوپاتي در اروپا : بر اساس آخدين مطالعات در فرانسه ، حدود ??? از مردم فرانسه از هوميوپاتي براي درمان بهره مند مي شوند و ??? از پزشکان داروي هوميوپاتي تجويز مي کنند ، حداقل در ? کالج پزشکي ،کلاسهاي هوميوپاتي ارائه مي گرددو اين ميتواند بيانگر گسترش شگفت انگيز هوميوپاتي در فرانسه باشد.در فرانسه بيشتر داروهاي مورد مصرف براي درمان سرماخوردگي و آنفولانزا داروي هوميوپاتي هستند و نه داروهاي شيميايي رايج.

هوميوپاتي در انگلستانبه اندازه فرانسه مردمي نيئت اما بر اساس يک نظرسنجي که در British Medical Journal چاپ شده است ??? از پزشکان انگليسي بيماران صعب العلاج خود را به هوميوپاتها ارجاع مي دهند. تحقيق ديگر نشان مي دهد که ??? از فارغ التحصيلان پزشکي در انگلستان ( در سالهاي اخير) علاقه مند به يادگيري هوميوپاتي ، طب سوزني، هيپنوتيزم هستند.

اسکاتلنديها همواره از اينکه زير سايه انگلستان باشند متنفر بوده اند و اين در مورد هوميوپاتي هم صدق مي کند. هوميوپاتي سريعترين رشد را در بين طب هاي جايگزين در اسکاتلند داشته است و تعداد اسکاتلنديهايي که به هوميوپاتها مراجعه نموده انداز سال ???? تا ????دو برابر شده است ( از ?? به ??? رسيده است). در سال ???? فقط ??? از اسکاتلنديها که مورد مصاحبه قرار گرفته بودند معتقد به درمان هوميوپاتي بطور جدي بودند که اين رقم در سال ???? به ??? رسيد

هوميوپاتي در آلمان بسيار مردمي مي باشد، ??? از پزشکان آلماني ( گاه به گاه) از درمان هوميوپاتي براي بيماران خود استفاده مي کنند (هوميوپاتي غير کلاسيک) .در حال حاضر شايعترين روش درماني حساسيت فصلي(hay fever ) در آلمان درمان هوميوپاتي مي باشد و داروهاي هوميوپاتي جزو ?? داروي اصلي مورد مصرف در سرماخوردگيها و گلو درد در آلمان هستند. در رشد هوميوپاتي در آلمان رئيس جمهور اسبق آلمان (کارل کارستنز) و همسرش که يک پزشک هوميوپات است ( دکتر ورونيکا کارستنز) نقش زيادي دارد چرا که در دوران وي اساس تحقيقات اساسي در مورد هوميوپاتي نهاده شد ، بسياري از تحقيقات هوميوپاتي در آلمان در حال حاضر بر اساس پايه گذاريهاي آن تلاشها صورت مي گيرد.

نکته جالب توجه آن است که هوميوپاتي آنچنان اعتباري در عرصه پزشکي تجاري در آلمان دارد که يکي از موسسات هوميوپاتي آلمان متعلق به شرکتي مي باشد که از اجزاي کارخانه اتوموبيل سازي BMW است

هوميوپاتي در هندوستان : هوميوپاتي در هندوستان بسيار مردمي تر از اروپا مي باشد. در حال حاضر بيش از ?????? پزشک هوميوپات و بيش از ??? کالج هوميوپاتي ( با دوره هاي ? تا ? ساله) در اين کشور وجود دارد. هوميوپاتي در هندوستان آنچنان مورد توجه قرار دارد که در سال ???? دولت هندوستان کلينيکهاي هوميوپاتي را براي درمان اعتياد به مواد مخدر در ? ايستگاه پليس ( اورژانس) در دهلي نو تاسيس کرد اخيرا کنفرانسي در مورد ترک اعتياد توسط هوميوپاتي در هندوستان توسط وزارت سلامت و خانواده و وزارت دارائي و دادگستري کل برگزار شد . علاوه بر اين دولت از تحقيقات هوميوپاتي و همچنين از بيمارستانها و کلينيکهاي هوميوپاتي حمايت مي کند.

مادر ترزا ( برنده جايزه صلح نوبل) که براي چندين دهه به فقيران هندي کمک مي نمود ، درمان هوميوپاتي بيماران را در اهداف خيرخواهانه خود قرار داد ايشان به علت اثرات درماني فوق العاده و همينطور ارزاني ، توجه خاصي به هوميوپاتي داشتند. در حال حاضر ? موسسه خيريه که تحت مديريت مادر ترزا قرار دارند در حال کمک به مردم فقير هندوستان مي باشندبا توجه به فقر فزاينده و مشکلات فراوان درماني در هندوستان، هوميوپاتي معجزه اي براي درمان بيماران هندي است. مادر ترزا گاه خودش به بيماران شخصا داروي هوميوپاتي تجويز مي کند.

هوميوپاتي در روسيه : هوميوپاتي در روسيه اخيرا مورد توجه زيادي قرار گرفته است اگرچه تا سال ???? تنها ??? هوميوپات در آنجا وجود داشت . با توجه به اينکه تا چندي قبل تمام هزينه درماني بيماران در درمانگاههاي دولتي بدون هزينه براي بيماران بود توجه به اين نکته که هوميوپاتها در اين کشور با دريافت وجه درماني از بيماران قادر به تامين مخارج خود بودند بايد موفقيت بزرگي را براي هوميوپاتي در آنجا قائل شد بنابر يک تحقيق که در روزنامهIsvestia چاپ شدتاسيس يک کلينيک هوميوپاتي براي کارگران يک کارخانه در سال ???? منجر به کاهش ??.?? در روزهاي کاري هدر رفته به علت بيماري کارگران شد . دکتر دميان پوپوف براي خدماتي که در جهت گسترش هوميوپاتي در اتحاد جماهير شوروي انجام داد ، مفتخر به دريافت مدال لياقت از دست رئيس جمهور وقت ، ميخائيل گورباچف شد.

هوميوپاتي در آمريکاي جنوبي :
هوميوپاتي در آمريکاي جنوبي رشد قابل توجهي داشته است بخصوص در برزيل و آرژانتين.
در آرژانتين هوميوپاتي با تاريخ اين کشور ارتباط پيدا کرده است بطوريکه قهرمان ملي آرژانتين در قرن نوزدهم، ژنرال سان مارتين ، هر بار که به سفر مي رفت ، همواره يک کيف داروهاي هوميوپاتي را با خود همراه داشت!
هوميوپاتي در مکزيک نيز کاملا شناخته شده است بطوريکه ? کالج هوميوپاتي در آن کشور وجود دارد که در مکريکوسيتي قرار دارند.

هوميوپاتي در ايالت متحده آمريکا : اما در آمريکا در نتيجه يک تلاش و برنامه ريزي هماهنگ که توسط انجمن پزشکي آمريکا و شرکتهاي داروسازي انجام شد هوميوپاتي در اين کشور سالها سير نزولي را طي کرد بطوريکه در سال ???? کمتر از ??? هوميوپات در آمريکا وجود داشت. اگر چه هوميوپاتي در حال حاضر در آمريکا بسيار عقب تر از باقي جهان قرار دارد اما آمريکاييها هميشه از اينکه دوم باشند متنفرند!

خوشبختانه هوميوپاتي در حال يک رشد بسيار سريع در آمريکا مي باشد بر اساس آمار FDA فروش داروهاي هوميوپاتي ????? افزايش را از سال ???? تا ???? نشان مي دهد و بر اساس گزارش واشنگتن پست تعداد متخصصين هوميوپاتي از سال ???? تا ???? دو برابر شدند. تحقيقات جديد در اين زمينه ، به سرعت رشد هوميوپاتي افزوده است و کتابهاي جديدتري در مورد هوميوپاتي انتشار مي يابند

{{ مقاله فوق به قلم دکتر دانا المن در سال ???? نگاشته شده است که ايشان از هوميوپاتهاي مطرح آمريکا مي باشند. هوميوپاتي در سالهاي اخير يعني بعد از ???? داراي رشد بسيار بيشتري بوده است بطوريکه طبق آمار WHO هر سال تعداد هوميوپاتهاي جهان تقريبا دوبرابر مي شود.


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیمطالب و مقالاتصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر