دکتر پدرام معینی

پزشک هومیوپاتی


مشاوره درمانی

وضعيت هوميوپاتي در اصفهان (1)

گزارش وضعيت هوميوپا تي در اصفهان از آغاز تا كنون :
پايه گذاري هوميوپاتي در اصفهان به اواخر سال 1377 به زماني بر ميگردد كه اينجانب پس از گذراندن كلاسهاي آقاي دكتر ميرزازاده در تهران و استفاده از تجربيات اساتيدي چون آقايان دكتر شهردار.ودكتر مظاهري نژادودكتر رهنماو...ومدتي درمان بيماران كلاسهايي را در بيمارستان امين اصفهان با همكاري نظام پزشكي ومركز مطالعات توسعه آموزش پزشكي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان راه اندازي نمودم كه در حدود 70 پزشك .دندانپزشك. داروساز و دانشجويان مربوطه در اين كلاسها ثبت نام نمودند.

هوميوپاتي در اصفها ن درمدت اين 8 سال راهي بسيار پر فراز و نشيب را گذراند كه متاسفانه يا خوشبختانه مسير طي شده مانند تهران تيمي طي نشد واكثر اين كارها عليرغم هشدارهاي فراوان در مورد شروع نكردن اين كار انفرادي و با مشكلات ومسايل بسيار سپري گشت.

اما اكنون لذت ديدن اين پزشكان هوميوپات كه زماني دانشجوي كلاسهاي من بودند ونيز استقبال اين همه بيمار و جا افتادن هوميوپاتي به عنوان دومين شهر ايران و پذيرش آن به عنوان يك رشته كار بردي در دانشگاه و معاونتهاي مربوطه و نظام پزشكي اصفهان را كسي جز من حس نمي كند.

جا دارد از انجمن هوميوپاتي ايران كه گرچه درگير مستقيم مسايل و مشكلات مربوطه نبودند اما انصافا نيز در حد توان و بضاعتشان از من و پيشبرد هوميوپاتي در اصفهان حمايت كردند تشكر كرد.

فعاليتهايي كه در راستاي گسترش اين شيوه درماني در اصفهان صورت گرفته است به شرح زير مي باشد :
الف)برنامه هاي آموزشي
ب)برنامه هاي درماني
ج)برنامه هاي پژوهشي
د )اقدامات در راستاي برنامه هاي انجمن هوميو پاتي ايران

الف) برنامه هاي آموزشي : تاكنون 5 دوره كلاس آموزش هوميوپاتي در اصفهان بركزار شده است كه دوره اول اين كلاسها در سال 1380 با فارغ التحصيلي 26نفر.دوره دوم كلاسها اسفند سال 1382 با فارغ التحصيل شدن 10 تن از دانشجويان و دوره سوم با 8 تن در سال 1383 به پايان رسيد.دوره چهارم از كلاسهاي آموزشي از سال 1383 و با شركت 15 دانشجو و دوره پنجم آن نيزاز سال 1384با حضور 17 دانشجو آغاز گشته كه هم اكنون نيز ادامه دارد.دوره هاي مكاتبه اي آموزش هوميوپاتي نيز فعال است كه شامل بخشهاي متريا مديكا .فلسفه درمان .و رپرتوري ميباشد.

فارغ التحصيلان اين دوره ها همگي عضوممتاز انجمن هوميوپاتي ايران و نيز LMHI شده اند و هم اكنون حدود 20 نفر از ايشان در سطح شهرستان اصفهان و شهرستانهاي تابع (از جمله نجف آباد و شاهين شهر)به كار درماني مشغولند.

از ديگر فعاليتهاي آموزشي ميتوان به راه اندازي سايت اينترنتي Homeopathy در.com www.Isfahansite و نيزwww.drmoeini.com اشاره نمود كه شامل مقالاتي در زمينه شيوه درماني هوميو پاتي مي باشد.اين مقالات از سطوح ساده و مبتدي و قابل استفاده براي عموم و به منظور آشنايي كليه مراجعه كنندگان به اين سايت شروع شده و تا سطوح بالاتر و تخصصي تر در اين زمينه ادامه مييابد.در اين رشته از مقالات راجع به تاريخچه هوميوپاتي.

وضعيت هوميوپاتي در جهان. فلسفه هوميوپاتي.منابع داروهاي هوميوپاتي و..... توضيح كامل داده شده است. از جمله اين مقالات ميتوان به طور خاص به مقاله اي در زمينه clinical trial هاي هوميوپاتي اشاره نمود. اين مقاله شامل clinical trial هاي جمع اوري شده از سال 1943 تا 1990 به استناد مجته lancet ميباشد و به مقايسه تاثير داروهاي هوميو پاتي و placebo مي پر دازد.

ضمنا همين مقاله در نشريه سلامت برتر و همچنين مجله طب كل نگر به چاپ رسيده است. در اين سايت ها علاوه بر مقالات آموزشي قابل استفاده براي عموم و نيز مقالات تخصصي آخرين اخبار وضعيت هوميوپاتي و ساير رشته هاي طب مكمل در اصفهان نيز قابل مشاهده است.

از موارد ديگر فعاليتهاي آموزشي مي توان از فعال كردن Yahoo group ويژه homeopathy در اصفهان بنام Esfahanhomeopathy نام برد( با بيش از 90 عضو). اين گروه جهت اطلاع رساني به همكاران و دانشجويان و كليه علاقمندان به اين رشته تشكيل شده است. از ديگر اهداف اين گروه مشاوره در درمان بيماران و به روز كردن اطلاعات پزشكان هوميوپات اصفهان ميباشد.

سمينارهاي ماهانه هوميوپاتي در آخرين جمعه هر ماه به صورت فعال برگزار ميشود. همچنين در حد توان تا كنون چندين بار از اساتيد تهران دعوت شده و ايشان بخصوص آقاي دكتر شهردار در زمينه برگزاري كلاسهاي آموزشي براي پزشكان هوميوپات در اصفهان همكاري بسيار صميمانه اي داشتند.

تا كنون سه دوره باز آموزي هوميوپاتي ويژه كليه مشمولين بويژه پزشكان عمومي در دانشگاه علوم پزشكي اصفهان بر گزار شده است كه نظر سنجيها حاكي از موفقيت بسيار بالاي نحوه برگزاري و ميزان استقبال از آن را دارد.دوره بازآموزي پيشرفته آن نيز در آينده نزديك بر گزار خواهد شد.


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

شهاب ناظرفصیحی [ 1391-09-04 ]
(همیوپاتی یا هومیوپاتی) یا همسان‌درمانی (ترکیب دو کلمه یونانی hómoios ὅμοιος "مشابه" + páthos πάθος "بیماری") . بنا به ادعای طرفداران آن، هومیوپاتی یک روش درمانی است که باتحریک سیستم ایمنی بیمار با داروهای هومئوپاتی، فرد را به سمت بهبودی سوق می‌دهد. بر پایه اصول نخستین هومیوپاتی هر ماده‌ای که دربدن تندرست یکسری نشانه‌های بیماری ایجاد کند درصورت تجویز به فرد بیمار باهمان علایم، (با مقادیر بسیار کمتر دارو) بیماری وی را درمان خواهدکرد، البته به شرط آنکه نشانه‌های موجود در بیمار و نشانه‌هایی که آن ماده دارویی می‌تواند ایجاد کند، تا حد ممکن همانند باشد. بهترین مثال برای این قانون، "واکسیناسیون" می باشد که در آن از ویروس و یا میکروب مشابه و یا ضعیف شده همان بیماری برای ایجاد ایمنی و یا درمان آن استفاده می شود. خصوصیات روحی و عصبی جایگاه ویژه‌ای در درمان هومیوپاتی دارد. اگرچه بیمار تنها برای یک درد جسمی به پزشک هومیوپات مراجعه کرده‌است، ولی باید واقعیت‌های روحی، عاطفی و عصبی خود را با پزشک درمیان بگذارد. مبلغین این روش چنین اظهار می‌کنند که هر بیماری که نیروی حیاتی وی از میان نرفته باشد می‌تواند از هومیوپاتی انتظار بهبود داشته باشد.

مریم قورچی [ 1391-08-14 ]
لطفا آدرس خود را برایم ارسال نمایید

شهاب الدین ناظرفصیحی [ 1390-11-23 ]
سلام و درود حضور جناب آقای دکتر معینی بسیار سپاسگزارم از مطالب دقیق علمی وپزشکی که در این صفحه برای اطلاع رسانی،شفاف سازی و آگاهی عموم بیماران،دردمندان و علاقه مندان علوم پزشکی قرار داده اید . امیدوارم در راه درمان ،بخصوص هومیوپاتی همیشه موفق و پیروز باشید با سپاس شهاب - ناظرفصیحی

mehrnaz [ 1390-11-18 ]
salam aghaye dr man daneshjuye terme 8 pezeshki hastam az tarighe yeki az hamkaratun ba site shoma ashna shodam va tamayol daram drbareye sharayete sherkat dar kelasatun bishtar bedunam. agar mishe lotf konid rahnamaeim konim

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیمطالب و مقالاتصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر